niedziela, 9 października 2016

Recenzja: "Tron z żelaza"

Tytuł: "Tron z żelaza"
Autor: Angus Watson
Liczba stron:  768
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cena rynkowa: 44, 90 zł
Polska premiera: czerwiec 2016
Opis wydawcy:"Ostatni tom epickiej trylogii fantasy, która nie schodzi z ust fanów na całym świecie.

Legiony Cezara wyrąbały i wymordowały sobie drogę przez całą Galię, a teraz spoglądają łakomym okiem na leżącą za morzem Brytanię. W ich szeregach znajdują się zrodzeni z czarnej magii potworni legioniści. Armia Królowej Lowy musi stawić czoło nadciągającej inwazji, choć jej najlepszy dowódca nie żyje, a jej młoda druidka utraciła magiczną moc. Nad Brytami wisi widmo śmierci i niewoli, ale choć stoją w obliczu zagłady, królowa-wojowniczka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.


Bo każde imperium ma swój kres."

"Ostateczne porachunki


"Tron z żelaza" to ostatnia część trylogii "Czas żelaza" Angusa Watsona, a więc i ostatnie spotkanie czytelnika z Lową, Wiosną i Dugiem. Mając w rękach zakończenie tej epickiej historii miałam nadzieję, że poziomem dorówna poprzednim tomom i ponownie wciągnie mnie w wir opisanych z rozmachem wydarzeń. Intrygowały mnie plany Juliusza Cezara i byłam bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się akcja oraz losy Ragnalla i pozostałych bohaterów. Co zastałam? Czy zaproponowane przez Watsona rozwiązania przypadły mi do gustu, a opowieść nie straciła na jakości?

Polecam: wielbicielom rozrywkowych, wciągających powieści fantasy z historycznymi nawiązaniami i liczną obecnością scen walki.

Nie polecam: zwolennikom książek napisanych delikatnym wysublimowanym językiem bez wulgaryzmów, czytelnikom przewrażliwionym na punkcie obrazowych, krwawych opisów."
 Moja ocena:


9/10,    5+


CAŁA RECENZJA NA: 
Za egzemplarz recenzencki dziękuję akcji Polacy nie gęsi i książki czytają

oraz wydawnictwu Fabryka słów
niedziela, 2 października 2016

Recenzja: "Żelazna wojna"

Tytuł: "Żelazna wojna"
Autor: Angus Watson
Seria: "Czas Żelaza" - tom 2
Liczba stron:  768
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cena rynkowa: 44, 90 zł
Polska premiera: marzec 2016
Opis wydawcy:


"Gdybyśmy tylko byli kowalami własnego losu, a nie byli zdani na łaskę jakiegoś innego kowala, który kuje go za nas.Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu rzymskiej inwazji, stają przeciw sobie, a Maidun jawi się im, jako łatwy cel. Szpiedzy Lowy przenikają do Galii. Odkrywają brytyjskich druidów na usługach Rzymian i spotykają charyzmatycznego generała - Juliusza Cezara. Na lojalności pojawia się rysa.War is coming. Kto zapłaci jej cenę?"
"Strategia Wieku Żelaza

„Żelazna wojna” to drugi tom „Czasu Żelaza” – świetnie przyjętego przez czytelników i recenzentów cyklu autorstwa Angusa Watsona, który łączy realia historyczne z wątkami typowymi dla powieści fantasy. Sięgając po kontynuację losów Duga, Lowy i Wiosny miałam wobec niej spore wymagania, gdyż „Czas żelaza” podbił moje czytelnicze serce, zaprezentował bardzo wysoki poziom i nastawił mnie na pasjonującą, wciągającą, pełną akcji przygodę. Miałam nadzieję, że i tym razem natknę się na epicką, wykreowaną z rozmachem opowieść, emocjonujące sceny walki oraz intrygujące kreacje bohaterów. Co otrzymałam? Czy kolejna część przygód wojowników spełniła moje oczekiwania i zapewniła mi czytelniczą satysfakcję?
(...) 

DALSZY CIĄG RECENZJI NA: 


Polecam: wielbicielom rewelacyjnych, brutalnych, wielowątkowych, pełnych akcji, klimatycznych powieści fantastycznych z historycznymi nawiązaniami.

Nie polecam: czytelnikom, którym przeszkadza dosadny język i liczna obecność krwawych, naturalistycznych scen walki."


 Moja ocena:

9/10,    5+

CAŁA RECENZJA NA: Za egzemplarz recenzencki dziękuję akcji Polacy nie gęsi i książki czytająoraz wydawnictwu Fabryka słów